hikayemiz

#sadecesütten
hakkımızda
Temelleri 1985 yılında toptan gıda ticareti yapmak amacıyla üç kardeş tarafından kurulan Akyüz Süt Ürünleri Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şti; pazarın ihtiyaçlarına cevap verebilmek ve standart kalitede ürün temin edebilmek amacıyla 2001 yılında Kütahya ili Hisarcık ilçesinde 5.000 m2 si açık, 1500 m2 kapalı alanda günlük 600 litre süt işleyerek üretim hayatına başlamıştır.
Pazarın genişlemesi, artan süt ihtiyaçlarının standart kaliteden taviz vermeden yerine getirilmesi amacıyla günümüz süt endüstrisinde güncel teknolojiyi takip eden firmamız; 2006, 2013, 2017 yıllarında üretim imkânlarını ve yapılarını modernize etmiştir. Şu anda 3.000 m2 kapalı alanda günlük 60 ton süt, özen ve özveriyle işlenerek peynir haline getirilmektedir.
Kahvaltı sofralarının baş tacı klasik beyaz peynir ile başladığımız üretimimize; geleneksel damak tadından taviz vermeden ürettiğimiz yöresel peynirleri de katarak yolumuza devam ediyoruz.

~
misyonumuz
Değişen tüketici eğilimlerine uygun olarak yüksek kalite standartlarında yenilikçi ve doğal ürünleri uygun fiyatlarda tüketiciyle buluşturmaktır. Faaliyet gösterdiği tüm pazarlarda, herkesin lezzete ve kaliteye uygun fiyatla ulaşabilmesinin sürdürülebilirliğini sağlamaktır.

~
vizyonumuz
Sahip olduğu kurumsal miras ve kültürü koruyarak, istikrar içinde büyümesine ivme kazandıran, marka değerini sürekli yükselten, faaliyet gösterdiği ve hedeflemiş olduğu pazarlarda küresel ölçekte rekabet gücüne sahip, sektörünün bilinen ve beğenilen süt ürünleri markası olmak.